SCHRONISKO OFERTA CENNIK REGULAMIN KONTAKT

O schronisku


Serdecznie Państwa zapraszamy do pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rucianem-Nidzie, w otoczeniu lasów Puszczy Piskiej i sąsiedztwie pięknego Jeziora Nidzkiego. Nasz obiekt jest całoroczną placówką opiekuńczo-wychowawczą wchodzącą w skład Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie i mieści się w budynku szkolnego internatu. Schronisko zostało oddane do użytku w 2005 roku.

W gminie Ruciane-Nida znajduje się wiele wartościowych miejsc, które warto zobaczyć. Nasze tereny znajdują się w granicach Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Mazurskie", który służy popularyzacji wiedzy o gospodarce i przyrodzie leśnej. Na obszarze gminy znajduje się również Mazurski Park Krajobrazowy z 3 rezerwatami przyrody: "Jezioro Nidzkie", "Jezioro Warnołty" i "Krutynia Dolna".

W Rucianem-Nidzie znajduje się zabytkowa XIX wieczna wyłuszczarnia nasion, śluza Guzianka, Sala Tradycji Leśnych, poniemieckie schrony bojowe z początku XX wieku. W najbliższej okolicy warto odwiedzić Leśniczówkę Gałczyńskiego w Praniu, Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie, cmentarze staroobrzędowców w Ładnym Polu i Osiniaku-Piotrowie, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz grodzisko Galindia, gdzie wystrój i oferta nawiązują do kultury zamieszkującego niegdyś te tereny pruskiego plemienia Galindów.

Dla lubiących aktywny wypoczynek również nie będzie powodów do narzekania. Na terenie naszej gminy znajdują się cztery szlaki rowerowe, cztery szlaki piesze, cztery trasy narciarstwa biegowego, a dla wodniaków dwa szlaki kajakowe: rzęką Nidką i rzeką Krutynią.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Ruciane-Nida
ul. Polna 2B, 12-220 Ruciane-Nida
tel: +48 661 504 083
zsdilsz@wp.pl